poniedziałek, 13 lutego 2012

dobro i piękno 3 - o projekcie

Projekt Dobro i Piękno 3
to działania odnoszące się do historii, kulturowej matrycy miejsca, prace mają powstać w konkretej przestrzeni po zapoznaniu się z nią przez artystów. Działania i prace wykorzystujące rozmaite media dostępne współczesnemu artyście wykonają młodzi artyści, i absolwenci łódzkiej ASP. ( ok.15 osób lub grup artystycznych )


Kiedy?
Wernisaż planujemy na 21.03 o 19.00 w Barze Anna przy Tuwima 1, wcześniej spacer - wycieczkę do pozostałych miejsc biorących udział w D&P 3.

Gdzie?
Lokale biorące udział w projekcie to:
bar z pierogami Teremok – ul.Piramowicza 10
bar Anna – ul.Tuwima 1
drogeria – ul. A.Struga 11
zakład fryzjerski – ul. Sienkiewicza 39
zakład szewski – ul. Piotrkowska 91 ( w bramie )
zakład szewski 2 – ul.Piotrkowska 78 ( w bramie )
zegarmistrz – ul. Piotrkowska 78 ( w bramie )

Kilka słów o projekcie:
Dobro i Piękno 3 to projekt wykorzystujący przestrzeń miejską dla sztuki. Cykl działań site-specific
w prywatnych lokalach będących zakładami rzemieśliczymi, barami, sklepami na terenie Łodzi a dokładnie jednej z jej najbardziej zaniedbanych dzielnic czyli Śródmieścia. Większość lokali znajduje się w bliskim sąsiedztwie ul.Piotrkowskiej, reszta w jej podwórkach. Często nie są zbyt dobrze znane, zauważalne z daleka, wtapiają się w miejski krajobraz. Jednak ich znaczenie jest ogromne, są to miejsca, które często w stanie niezmienionym przetrwały kilkadziesiąt lat, ich wyposażenie to zabytkowe meble, a włściciele kontynuują działalność swoich rodziców i dziadków.
W ramach projektu zostaną wykonane obiekty, fotografie, prace audio czy wideo, instalacje, akcje itd. inspirowane każdym z wybranych przez nas lokali, a następnie umieszczone w nich, być może na dobre, co nada lokalom rangę przestrzeni kontaktu ze sztuką a także pomoże upowszechniać formę wypowiedzi artystycznej takiej jak site-specific. A co najważniejsze – uczyni nas szczęśliwymi :)
W akcję zaangażowała się Fundacja Navis a także Tomek Holak i Agata Mendrychowska, niosący wsparcie merytoryczne i duchowe. 

dziękujemy wszystkim 
justyna jakóbowska
agnieszka skoneczna
agata mendrychowska

tu można znaleźć zdjęcia miejsc dobrych i pięknych:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz